Swift İle Mobil Uygulama Eğitimi Nedir ?

Swift İle Mobil Uygulama Eğitimi Nedir ? Resim

Swift İle Mobil Uygulama Eğitimi Nedir ?

Günümüzde en çok kullanılan android yazılım ve iphone/ipad yazılımları tek bir başlık altında mobil uygulama eğitimi olarak toplanabilir.

Android Yazılım Eğitimi

Eğitimin amacı kişiye mobil geliştirici nasıl olunur disiplinini edinmesini sağlamaktır. Android uygulama geliştirme sürecini ve temel özelliklere sahip android uygulamalarını yazabilme ve yayınlayabilme becerisini edindirmektir. Kişinin temel bilgileri edinmesinin ardından kendi araştırmaları ile ilerleyebileceği seviyeye getirmek asıl amaçtır. 

Mobil Uygulama Eğitimi İçeriği

Mobil uygulama eğitimi nedir? Hakkında katılımcılara bilgi verilir ve temel kavramlar öğretilir. Kurulum bilgisi ve kurulumun gerçekleştirilmesi eğitimi tamamlanır. Ardından Android Studio’ya genel bir bakış atılır. Genel bakış proje oluşturma ve proje yapısı, sanal makine oluşturma, eklentiler ve yüklenmesi, Gradle yapısı ve Instant Run şeklindedir. Ekranların oluşturulması ve Activity Kavramı hakkında bilgilendirmeler yapılır. Ekran tasarımları ile ilgili genel bilgilendirme yapılır. Ardından sırasıyla Toolbar kullanımı ve menü oluşturma, ekranlar arası geçişler ve Intent kavramı, uygulamalar arası veri alışverişi, kütüphane kullanımı ve örnek kütüphaneler, uygulamalarda basit veri depolama yönetimi ve uygulamanın markete yüklenmesi ve ön hazırlık olarak devam eder.

Iphone/Ipad Yazılım Eğitimi

Mobil uygulama eğitimi nedir? Hakkında katılımcılara bilgi verilir. Eğitim sürecinde genel olarak Swift dili kullanılarak Iphone/Ipad uygulamalarının geliştirilmesi ve Apple Developer programına katılımcılar dahil edilir. Katılımcılar tarafından geliştirilen uygulamaların cihazlara kurulumu sağlanacaktır. Eğitim IOS SDK giriş, XCODE ve diğer uygulama geliştirme yardımcı programların tanıtılması ile başlar. Sonrasında Swift’e giriş, UIControl kavramı, UIView ve UIWindow kavramı – View Controllers ile devam eder. User Interface Controls – Arayüz Nesneleri eğitimin en önemli noktalarından iridir. IBOutlets IBActions INterface Builder Kullanımı eğitiminin ardından Core Location, Dokunmatik Mltitouch ve Accelerometer Kullanımı eğitimi verilir. Ardından sırasıylaresim ve kamera uygulamaları, geolocation kullanımı, network ve Internet kullanımı, rest web services entegrasyonu, UITable kullanımı ve data bağlantı yapılarının kullanılması, SQLLite database kullanımı, memory management, arama – sms – mail işlemleri, ses – video – medya oynatma, push/pop notification uygulamaları ve uygulamanın APPLE STORE’a aktarımı eğitimleri tamamlanarak eğitim sonlanır. 

0 Yorum var

Yorum Yap

Email Adresiniz görünmeyecektir.*