Yapay Zeka Eğitimi Resim

Yapay Zeka Eğitimi

Son Dönemin En Popüleri: Yapay Zeka Eğitimi

Dijitalleşmenin artmasıyla beraber yapay zeka ile donatılmış makinelerin varlığına da yavaş yavaş alışmış olduk. İnsan beyni ve yeteneklerinin robotikleşmiş hali olarak karşımıza çıkan yapay zeka ürünleri, tıpkı bizim gibi çalışabilmekte ve üretebilmektedirler. Yapay zekanın ne olduğunu ve nasıl bir çalışma mekanizmasına sahip olduğunu öğrenmek istiyorsanız Yapay Zeka Eğitimi alabilir bu sihirli dünyaya orta olabilirsiniz.

Bu Eğitim Neleri Kapsar?

·         Yapay Zeka Eğitimi aşağıdaki içerikleri öğrenmenizi sağlayacak bir eğitim sürecidir.

·         Yapay zekanın tam olarak ne olduğunu ve içeriğinde bulundurduğu kavramları,

·         Yapay zekanın sahip olduğu çalışma mekaniklerini ve yapay zeka uygulamalarının nasıl etkin şekilde yürütüleceğini,

·         İş hayatında yapay zeka alanında yetkin olmanın nasıl bir avantaj sağlayabileceğini,

·         Dijital güvenlik alanında kullanılan yapay zeka uygulamalarının nasıl üretilebileceğini,

·         Günlük yaşamda ve iş hayatında yapay zeka uygulamalarının nasıl kullanılması gerektiğini,

·         Yapay zeka geliştirici yazılım ve kodlama terimlerinin hangi durumlarda kullanılacağını,

·         Kodlama dillerinin hangi durumlarda kullanılacağını öğrenirsiniz.

Yapay Zeka Nedir?

Yapay zeka, yerine getirilmesi gereken görevleri insan zekasına benzer şekilde taklit etmeye programlı olan ve insan zekasına entegre şekilde kendini iyileştirebilen makineler ve sistemlere verilen isimdir. Yapay zeka, dijitalleşen dünyamızda birçok farklı alanda farklı biçimlerde hayatı kolaylaştırıcı olarak faaliyet göstermektedir.

Yapay Zeka Nerelerde Kullanılır?

Yapay zeka şu alanlarda kullanılmaktadır:

Navigasyonlar ve sesli haritalar, iOS ve Android gibi pek çok işlemci bünyesinde barınan sesli asistanlar, siber güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan her türlü dijital güvenlik duvarlarında, dil çevirisi yapan uygulamalarda, e-ticaret sağlayıcıları ve ödeme yapmak için kullanılan yazılımlar, yardımcı robot uygulamalarını düzenlemek için, akıllı ev sistemlerinin kurulumunda, sohbet ve destek sağlayıcı botların hizmet verme sürecinde ve bilgisayar oyunlarında kullanılmaktadır.

Yapay Zeka Eğitimi Nedir?

Yapay Zeka Eğitimi, yapay zeka ve uygulama teknikleri hakkında bilgi veren, yapay zekanın tanımını yapan, yapay zekanın kapsamını detaylı şekilde öğreten bir eğitimdir. Yapay Zeka Eğitimine yapay zeka konusunda meraklı, yenilikçi teknolojileri takip eden ve yenilikçi teknolojilere hakim olmak isteyen her yaştan birey eğitime katılım sağlayabilir.